دسترسی مجدد به گیت هاب در ایران

دسترسی مجدد به گیت هاب در ایران
گیت هاب

به دلیل تحریم های ایالت متحده آمریکا، در سال ۲۰۱۹ دسترسی توسعه دهندگان ایرانی به سرویس گیت هاب محدود شد. اکنون گیت هاب با دریافت مجوز رسمی از سوی دولت آمریکا، مجددا به توسعه دهندگان ایرانی دسترسی لازم برای استفاده از سرویس های آن ها را می دهد. این شرکت اعلام کرد که با کسب مجوز از سوی دفتر کنترل سرمایه های خارجی آمریکا، موفق به برداشتن محدودیت های ناشی از تحریم ها شده اند.

حالا توسعه های ایرانی می توانند از سرویس های آنان مجددا بهره مند شوند.

مدیر عامل شرکت گیت هاب با انتشاره بیانیه ای، این خبر را اعلام کرده است. این بیانیه به شرح زیر می باشد:

امروز می خواهیم یکی از دستاورد های مهم و بزرگ را اعلام کنیم. اکنون با دریافت مجوز رسمی از سوی دولت آمریکا می توانیم سرویس هایمان را در اختیار توسعه دهندگان ایرانی قرار دهیم.

در این مجوز ارائه سرویس های رایگان و یا اشتراکی به افراد یا سازمان های خصوصی و عمومی مجاز می باشد. در مدت زمان دو سال پیشرفت هایی که با استفاده از سرویس های گیت هاب صورت می گیرد را نشان دادیم. همچنین تاثیر آن روی ارتباطات بین المللی و حفظ سیاست خارجی آمریکا برای ارتقای آزادی بیان و جریان آزاد اطلاعات غیر قابل انکار می باشد.

گیت هاب

برای مشاهده سایر مقالات و خبر ها به صفحه اصلی تکولایف مراجعه کنید.

شروع محدودیت ها در ایران

سایت میزبانی پروژه های متن باز متعلق به مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ به دلیل فشار های دولت آمریکا، مجبور به محدود کردن فعالیت های خود در ایران، سویه و کریمه شد. فعالیت های گیت هاب در همان سال بسیار کم شد. از این رو برای توسعه دهندگان ایرانی محدودیت های زیادی ایجاد شد. با این وجود آن ها به بعضی از مخازن کد عمومی دسترسی داشتند.

حالا این کمپانی با حذف تمامی محدودیت ها، مجددا دسترسی های لازم را به توسعه دهندگان ایرانی می دهد.