نئو بانک تحولی در بانکداری مدرن

صفحه اصلیاخبار تکنولوژی | دسته بندی اخبار روز

نئو بانک تحولی در بانکداری مدرن

استفاده از خدمات درون بانکی و شلوغ بودن باجه ها از کابوس افراد است که امروزه در دنیای مدرن بسیاری از افراد زمان زیادی را در صف های بسیار شلوغ بانک سپری میکنند که همین امر یکی از موضوعاتی است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ظهور هوش مصنوعی سبب شده است سیستم های بانکی قدیمی برچیده شوند.

شاید با خودتان بگین چطور ممکنه یک بانک در کل سیستم خود را منقضی کند و یا شیوه ارائه خدمات آن تغییر کند با تیم تکولایف همراه باشید تا این موضوع یعنی نئو بانک را با یک دیگر مورد بررسی قرار بدهیم.
استفاده از بانک داری و در پی آن ظهور بانک داری مدرن در اروپا و کشور های آسیایی زمانی آغاز شد که نیاز شدید به مکانی امن جهت نگهدارای کالا های با ارزش مردم نظیر پول طلا و جواهر در بین جوامعه احساس شد.

پس پیشینه بانک و بانکداری به قرن ها پیش باز می‌گردد ، اما امروز به دلیل مشکلات بسیار زیاد و کم شدن وقت و زمان با توجه به پیشرفت تکنولوژی سیستم جدیدی به نام نئوبانک شکل گرفت این نام در سال ۲۰۱۶میلادی با دریافت مجوز از سوی استارلینگ در انگلستان معروف شد و باید ظهور این موضوع را در کشور انگلستان دید.

بانکداری جدید

حال بیاید به معرفی آن بپردازیم:

Neobank یعنی نوعی بانک داری دیجیتال که توسط شرکت های استارت آپ در داخل ایران و کشور های دیگر فعالیت خود را آغاز کرده است ، این خدمات سبب شده است تا برای افرادی که ترجیح میدهند تمام کار های خود را به صورت غیر حضوری در مکانی انجام بدهند راه اندازی شده است.

استفاده از اپلیکیشن های کاربر پسند سبب شده است تا سیستم های بانکداری مجازی راه اندازی شده که به نئو بانک مشهور است در داخل این برنامه هایی که رابط کاربری بسیار آسانی دارند می‌توانید به خوبی کارهای بانکی و مورد نیاز خود را بدون مراجعه حضوری برطرف کنید.

ویژگی های استفاده از این روش جا به جایی مبلغ از طریق بلوتوث و تکنولوژی ای اف سی بر روی موبایل های هوشمند می‌توانید به راحتی برای دیگران که در اطراف شما هستند پول کارت به کارت کنید و وجه مورد نظر خود را انتقال بدهید این موضوع سبب شده است تا در آینده دیگر کاربرد دستگاه های پوز و خودپرداز ها از بین برود.

در داخل اپلیکیشن های بانکداری مدرن امکان شخصی سازی طرح رنگ و موارد مختلف وجود دارد که توسط کاربر می‌تواند به روز رسانی شود و تغییر کند که همین موضوع باعث می‌شود کاربر احساس راحتی کند.

بانکداری جدید

مزیت نئو بانک

از اصلی ترین و اولین موضوعی که می‌شود مطرح کرد کم شدن هزینه های بین بانکی و خدمات انجام شده در بانک داری سنتی است که دیگر افرادی وجود ندارند ، که کار های بانکی را انجام بدهند و دیگر باجه ای وجود نخواهد داشت و همین موضع هزینه ها را بسیار کاهش میدهد که در نهایت موجب کم شدن هزینه ها و کارمزد می‌شود.

دومین مزیت این است که شما می‌توانید با استفاده از هوش مصنوعی و مشاهده دقیق حساب های خود در زمینه حسابرسی حساب های خود در وقت و هزینه صرفه جویی شود.

سومین مزیت این سیستم پایین آوردن زمان مورد نیاز برای انجام خدمات بانکی و میان بانکی است.

محبوبیت روز افزون نئو بانک در سرتاسر دنیا یکی دیگر از مزیت هایی است که سبب شده تمامی دولت ها به تکاپو افتاده و در پی راه اندازی این سیستم بیوفتند.

مشکلات پیش رو برای راه اندازی نئو بانک

به مشکلاتی که در پیش رو این تکنولوژی جدید است ، استفاده آن در کنار بانکداری سنتی است که به صورت کلی در کنار این بانک داری سنتی سبب می‌شود بسیاری از مشکلات حل شود ، اما در بعضی کشور ها و بعضی موارد این موضوع به صورت مستقل راه اندازی و پیگیری می‌شود و همین موضوع سبب می‌شود که نیازمند به یک سیستم امنیتی بسیار خوبی باشند.

چرا که به دلیل راه اندازی به صورت مستقل سیستم ها به شدت ضربه پذیر می‌باشند و نمیتوانند در مقابل مشکلات ائم از مشکلات هک و …

به تازگی معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با گفتگو در زمینه راه اندازی سیستم های مدرن بانکداری در ایران فعالیت های خود را آغاز کرد به و گفته است تا ۲سال دیگر در ایران سیستم بانک داری نوین راه اندازی خواهد شد اما نسبت به این موضوع که آیا واقعا در دوسال آینده این سیستم در ایران راه اندازی می‌شود و یا خیر باید بگوییم هیچ چیز در حال حاضر مشخص نیست اما به تازگی خبر هایی در مورد این موضوع به گوش می‌رسد.

اما برای راه اندازی همچین سیستم بانک داری بزرگی نیازمند به زیر ساخت های مورد نیاز است که باید به صورت کاملی صورت بگیرد و دچار مشکل نشود چرا که در زمان استفاده از این خدمات و جا به جایی مشترکان حضوری بانک ها از طریق اینترنت مشکلاتی بسیار در این زمینه ممکن است رخ بدهد.

نظرات

وردپرس: 0