رابط کاربری MIUI 12.5 شیائومی

صفحه اصلیاخبار تکنولوژی | دسته بندی اخبار روز

رابط کاربری MIUI 12.5 شیائومی

به گزارش تیم تکولایف رابط کاربری جدید شیائومی MIUI 12.5 کلی اتفاق جدید در این سیستم افتاده بیاید با هم بررسی کنیم

اولین تغییر آیکون و حالت شروع به کار گوشی است ، آیکون های تنظیمات اولیه گوشی تغییر کرده حالت های ناتیفیکیشن ها تغییر کرده اگر دست خودتون از راست به چپ یا چپ به راست بکشید بین نوتیفیکیشن و منو اسکورل بالای گوشی تغییر میکنه.

انیمیشن حسگر اثر انگشت تغییر کرده منو ها رو می‌تونید تم رو عوض کنید ، منو پاور گوشی تغییر کرده که میتونید از حالت افقی و عمودی تغییر داده در بخش دوربین قسمت تنظیمات بیشتر آیکون های آن بزرگ تر شده است.

پاک کردن اپ ها سیستم مانند برنامه ضبط صدا و… که قبلا نمی‌شد اونا رو پاک کرد.

بهبود فضای شخصی می‌یو‌آی 12.5 موقعیت دقیق لوکیشن رو به برنامه نمیده و اجازه دسترسی به لوکیشن شما رو به هر برنامه ای نمیده.

بخش پرایویسی تغییر ظاهر داشته است و گذینه هایی هم بهش اضافه شده ک این موارد امنیتی بوده است مثلاً وقتی برنامه ای بخواد چیزی روی گوشی شما ذخیره یا عکسی را از گالری شما پاک کنه قسمت امنیت می یو آی 12.5 به شما اخطار میده و شما رو متوجه این موضوع خواهد کرد.

تغییر گالری

امکاناتی به گالری اضافه شده مثلا میتونید عکس هارو پی دی اف کنید ، جزئیات عکس و… این گالری جدید فیلتر های بیشتر و بهبود یافته ای دارد.

نوت پد در نسخه جدید

در این می یو آی کرییت مایند مپ داریم یک نوعی فولچارت است که به نمودار درختی شباهت دارد و مرتبط است که سبب پیشبرد اهداف شما میشه ، نقاشی و گذینه های جدید به نوت پد گوشی های شیائومی اضافه شده است.

سوپر وال پیپر

در این MI UI سوپر والپیپر های جدید اومده که گوشی شما رو فوق العاد میکنه و ظاهر اونو تغییر میده اما اگر گوشی شما سوپر والپیپر رو پشتیبانی نمیکنه می‌تونید برای تغییر ظاهر کلی گوشی خودتون برنامه هایی رو از گوگل پلی دانلود و نصب کنید

می یو آی پلاس و به روز رسانی عملکرد

اماری که شیائومی داد این بود که سیستم می یو آی سبب شده است تا از سی پی یو گوشی 22 درصد کم تر استفاده شود و مصرف باتری تا 15 درصد کاهش یابد اما جالبه بدونیم که در پردازنده های گوشی شیائومی و سیستم می یو آی عملکرد گشت و گذار کاربر بسیار مهم است و در این حالت از بالاترین حد سی پی یو برای کاربر استفاده میشود که لگ و کندی کم تری داره.

می یو آی پلاس شیوه دسترسی کامل رو به شما میده که گوشیتون به لپ تاپ های مخصوص شیائومی لینک کنید و فایل های خودتون جا به جا کنید.

کدام گوشی ها 12.5 MI UI جدید را دریافت خواهند کرد

از ردمی 7A به بالا یعنی 8A ، 9 ، 9A و …. همه از این آپدیت پشتیبانی می‌کنند. خانواده ردمی نوت های شیائومی از هفت به بالا تمامی مدل ها پشتیبانی می‌کنند ؛ سری می از هشت به بعد همه پشتیبانی می‌کنند. می 10 ها هم همه از این اپدیت mi ui 12.5 پشتیبانی می‌کنند. پوکو سری ایکس همه مدل ها از اپدیت پشتیبانی می‌کنند.گوشی های پوکو سری ام همه مدل هاش از این اپدیت پشتیبانی میکنه.گوشی f1 پوکو پشتیبانی می‌کند از این اپدیت ها

البته یک موضوعی هم هست که این اپدیت ها تا به گوشی های پایین رده تر شیائومی برسد زمان می‌برده چند ماهی پس عجله نکنید.

نظرات

وردپرس: 0