آشنایی با سوئیچ مکانیکال کیبورد‌های گیمینگ

صفحه اصلیاخبار کامپیوتر | مقالات کامپیوتر و قطعات

آشنایی با سوئیچ مکانیکال کیبورد‌های گیمینگ

ای برخی گیمرها شناخت تفاوت بین کیبوردهای مکانیکال و انواع سوئیچ‌ها دشوار است. با تکولایف همراه باشید تا شما را با انواع سوئیچ‌های مکانیکال آشنا کنیم.دو نوع اصلی سوئیچ‌

◄ سوئیچ‌ خطی (Linear) برای اِعمال دستور کلید باید تا انتها فشار داده شود.

◄ سوئیچ‌ لمسی (Tactile) تنها بعد از رسیدنِ کلید به نیمه‌ی مسیر خود، دستور عمل خواهد کرد.

◄ برندهای مشهور سوئیچ مکانیکال

◄ برند Cherry

نمونه ای از سوئیچ‌ مکانیکال cherry black,red,brown


سویچ Cherry MXRed: نوع آن خطی بوده و احتیاج به ۴۵g فشار دارد تا عمل کند. سوئیچ رِد روان و نرم و سریع و کم صداست.

سوئیچ Cherry MXBlack: از لحاظ ساختار شبیه به سوئیچ‌های رِد با این تفاوت که برای اِعمال دستور به ۶۵g نیرو نیاز دارد، در نتیجه کمی سِفت‌تر هستند. ‌
سوئیچ Cherry MXBrown: فشار مورد نیاز برای این سوئیچ‌ها ۴۵g بوده و کار با آن‌ها حس خوبی دارد، کم صدا بوده و بعد از فشار داده شدن به سرعت به جای خود برمی‌گردد.

سوئیچ Cherry MXBlue: این سوئیچ‌ها حس “کلیکی” دارند و سر و صدای زیادی تولید می‌کنند. نیروی مورد نیاز برای این سوئیچ‌ها ۴۵g است.

سوئیچ Cherry MXSilver: بسیار سریع است. مانند سوئیچ‌های رِد دارای نیروی ۴۵g بوده و دارای ساختار خطی است. اما مسافت آن برای اعمال دستور به جای ۲ میلی‌متر تنها ۱٫۲ میلی‌متر استفاده میکند.

◄ برند Razerسوئیچ Razer Green: کلیکی و پرصدا هستند و از این لحاظ به سوئیچ‌ چِری بلو شباهت دارند. نیروی لازم برای تحریک این کلیدها ۵۰g بوده و سریع عمل می‌کنند.

سوئیچ Razer Orange: کم صداتر از نوع گرین بوده و دارای نیروی ۴۵g است، لمسی و به قدری کافی محکم بوده اما صدای زیادی تولید نمی‌کند.

سوئیچ Razer Yellow: این سوئیچ‌ از ابداعات جدیدتر ریزر بوده و بر خلاف دو مدل قبلی از ساختار خطی استفاده می‌کند، دارای نیروی ۴۵g بوده و بیشتر برای شوتر بازها طراحی شده‌.

◄ برند Logitech


Logitech برای برخی از کیبوردهای خود از سوئیچ چری و برای برخی دیگر از مدل‌ها از سوئیچ‌های اختصاصی خود با نام romer G استفاده می‌کند. سوئیچ‌ رُمرجی اختصاصی برای گیمرها طراحی شده و از نیروی ۴۵g  استفاده می‌شود.

نظرات

وردپرس: 0