میزان مصرف اینترنت اینستاگرام و یوتیوب

میزان مصرف اینترنت اینستاگرام و یوتیوب

به ازای هر ویدئویی که توی یوتیوب میبینیم یا هر 5 دقیقه چرخیدن توی اینستاگرام چقدر از اینترنتمون مصرف میشه در این مقاله به بررسی مصرف اینترنت در شبکه های اجتماعی یوتیوب و اینستاگرام میپردازیم.

با توجه به اخبار به دست امده 10 درصد میزان قیمت بسته های اینترنت در سال اینده یعنی 1401 افزایش پیدا خواهد کرد با توجه به این موارد پس ما باید حواسمون بیشتر به مصرف باشه تا هزینه هارو کاهش بدیم در ادامه این مقاله با تیم تکولایف همراه باشید تا به بررسی دقیق این موارد و حجم های مصرفی از اینترنت های شما بپردازیم.

حجم مصرفی در اینستاگرام

به ازای هر 5 دقیقه چرخیدن در اینستاگرام حدود 35 مگابایت حجم مصرف میشه و اگر یک ساعت در اینستاگرام بچرخیم تقریبا حدود 480 تا 700 مگابایت اینترنت مصرف میشه ، شما در طی روز چند دقیقه داخل اینستاگرام وقت خودتون سپری می‌کنید؟

حجم مصرفی در یوتیوب

در پلتفرم یوتیوب شرایط کمی متفاوت تر هستش و بستگی داره که ویدئویی ما روی چه کیفیتی باشه ، اگر با کیفیت 144p ببینیم به ازای هر یک دقیقه نیم مگابایت اگر روی 480p باشه حدود 5 مگابایت از حجم اینترنت ما مصرف میشه اما اگر روی کیفیت 720p ویدئو هارو ببینیم این حجم مصرفی به ازای هر یک دقیقه ویدئو به 20 مگابایت افزایش پیدا میکنه و در حالت فول اچ دی یا 1080p هم حجم مصرفی اینترنت ما به ازای هر یک دقیقه معادل 50 مگابایت خواهد بود.

راهکار ها

حالا چطور این حجم هارو کم تر کنیم یا اینترنت کم تری در حین چرخ زدن توی شبکه های اجتماعی مصرف کنیم. در ادامه این قسمت به ارائه راهکار های دقیق و جلوگیری از مصرف بی مورد اینترنت بپردازیم.

در یوتیوب

اگر ویدئویی که داره به ما دیتا میده و حرف میزنه و تصویر زیاد مهم نیست سعی کنیم کیفیت پایین بیاریم یا این که داریم یک موزیک ویدئو رو گوش میدیم و تصویرش رو نمی بینیم و فقط صداش گوش میدیم کیفیت بیاریم پایین تر تا حجم کم تری استفاده بشه از اینترنت ما.

در اینستاگرام

وارد تنظیمات اینستاگرام داخل تب اکانت سلورادیتا یوز میشیم و تیک این گذینه رو هم میزنیم تا اینترنت کم تری مصرف بشه یا به اصطلاح یوزلس دیتا ها کم تر مصرف میشه.(Setting<Account < Cellular Data Use) البته با توجه به تحقیقات میدانی این روش راهکار خوبی نیست و زیاد از جلو مصرف حجم مارو نمیگیره ولی هنوز به عنوان یک راهکار کار آمد برای کم کردن اینترنت مصرفی در اینستاگرام در بین کاربرها و مردم رایج است.

[caption id="attachment_42024" align="aligncenter" width="539"]میزان اینترنت مصرفی ویدئو میزان اینترنت مصرفی ویدئو به ازای هر یک دقیقه و یک ساعت محاسبه شده است[/caption]

جمع بندی

امیدواریم این مقاله از تیم تکولایف برای شما مفید بوده باشد و بتونیم به شما در زمینه کم کردن مصرف اینترنت و در نتیجه هزینه های بی مورد را کاهش بدیم.