بسته اینترنتی دانش آموزان ۱۴۰۰

بسته اینترنتی دانش آموزان ۱۴۰۰
بسته اینترنتی دانش آموزان ۱۴۰۰

حذف ترافیک رایگان برنامه شاد در سال تحصیلی آینده و اختصاص بسته اینتنرت به دانش آموزان اقدام جدید وزارت خانه فناوری اطلاعات و آموزش کشور است که در سال تحصیلی جدید در نظر دارند اقدام به اجرا آن کنند.

به گفتی مسئولین استفاده از برنامه شاد و به کارگیری از یک برنامه آموزشی سبب می‌شود دانش آموزان تنها بتوانند از پلتفرم شاد برای اموزش استفاده کنند.

در صورتی که یک دانش اموز بخواهد اموزش مجازی خود را به صورت هوشمند و دور از محل کلاس اجرا کند باید اینترنت و بسته جداگانه ای پرداخت کند.

به همین دلیل اینترنت های اختصاص یافته به سیم کارت دانش اموزان در سرتاسر ایران این امکان را میدهد در بستر اینترنت داخلی در ایران به اموزش بپردازند، برای مثال آموزش های موجود در وب سایت فرادرس و ویدئو های موجود در سایت آپارات بسیار کمک کننده هم به وزارت خانه آموزش و پرورش خواهد بود وهم سبب خواهد شد دانش اموزان به راحتی و رایگان مشکلات درسی خود را آموزش ببینند.

همچنین اعلام شد در صورت دادن بسته های اینترنت رایگان به دانش اموزان به آن ها سیم کارت های دانش اموزی داده خواهد شد که آن دارای بسته اینترنتی برای اموزش آنلاین می‌باشد.

همچنین برخی از مسئولین این اقدام وزارت ارتباطات را نا مناسب تلقی کردند ، چرا که سبب می‌شود مردم و طلاب ها از سیستم و شبکه های ایرانی دوری کنند در صورتی که دولت و سازمان های مختلف آموزشی در سال گذشته میلیون ها هزینه در برنامه شاد کردند.

مشاور مرکز ملی فضای مجازی

مشاورعالی ارتباطات

به گزارش تیم تکولایف مشاور مرکز ملی فضای مجازی گفت این اقدام نامناسب بوده در صورتی که بسیاری از دانش آموزان از وسایل و تجهیزات از جمله تبلت و گوشی هوشمند سیم کارت خور برخوردار نمی باشند.

این در حالتی است که دانش اموزان برای آموزش خود از تجهیزات و موبایل والدین خود برای آموزش استفاده میکنند پس عملا این موضوع سبب می‌شود سیم کارت های دانش اموزی بی فایده باشد.

اما این باید دید این موضوع تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد و چقدر این موضوع به سمت میدانی شدن حرکت خواهد کرد.