دوربین کانن EOS M50 سری 2

دوربین کانن EOS M50 سری 2
EOS M50

دوربین کانن EOS M50 Mark II یک دوربین کوچک است. اما این دوربین کانن ویژگی های زیادی دارد، این دوربین دارای تفاوت های بسیار جزئی در مقابل دوربین EOS M50 است. به غیر از افزودن فوکوس خودکار چشمی و قابلیت فیلمبرداری عمودی، واقعاً تفاوت زیادی بین این دو نسخه وجود ندارد. ما به دارندگان EOS M50 توصیه نمی‌کنیم که مدل جدید، اما برای کسانی که به تازگی سفرهای عکاسی و تولید محتوا را شروع کرده‌اند، عالی است.

ویژگی های مثبت دوربین

  • فیلمبرداری عمودی
  • فوکوس خودکار چشمی برای عکس و فیلم
  • عکس های ثابت عالی
  • اندازه فوق العاده قابل حمل

معایب این دوربین

  • ویدیوی 4K به شدت ضعیف است.
  • لنزهای محدود
  • فیلمبرداری 100 فریم در ثانیه تنها با کیفیت 720p

کنون EOS M50 Mark II یک دوربین گیج‌کننده است این دوربین به خودی خود یک دوربین غنی از ویژگی‌ها است، اما اکثر این مشخصات در حال حاضر در EOS M50 اصلی موجود است و تنها چند مزیت اضافه‌شده نشان می‌دهد که یک مدل به‌روز است.

M50 Mark II هم از نظر طراحی سخت افزار داخلی و هم از نظر طراحی ظاهر و خارجی مشابه مدل قبلی خود است – آنچه جدید است تماماً مبتنی بر نرم‌افزار است و می‌تواند برای سازندگان محتوای جدید اهمیت زیادی داشته باشد. فوکوس خودکار تشخیص چشم هم برای عکس‌ها و هم برای فیلم‌برداری، و توانایی فیلم‌برداری عمودی برای پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی از مزایای دیگری سری جدید است.

M50

مزیت اصلی دوربین M50 Mark II

مزیت دیگری که M50 Mark II نسبت به دوربین قدیمی‌تر ارائه می‌کند، دکمه ضبط ویدیو جدید موجود در صفحه لمسی و تایمر خودکار فیلم است که بین 2 تا 10 ثانیه به شما فرصت می‌دهد تا قبل از شروع ضبط دوربین، خود را آماده کنید. اگر شما هم در یوتیوب فعالیت دارید، M50 II به شما اجازه می‌دهد به صورت بی‌سیم به YouTube وصل شوید و شروع به لایو گرفتن کنید.

در حالی که قدرت فیلمبرداری آن روی کاغذ خوب به نظر می رسد، M50 II از همان برش سنگین 1.5 برابری برای ویدیوهای 4K مانند مدل قبلی خود رنج می برد و همچنین از یک سیستم فوکوس خودکار تشخیص فاز کندتر استفاده می کند که اگر در حال ضبط سریع هستید می تواند مشکل ساز شود. اگرچه فوکوس خودکار چشمی دوربین به‌اندازه مثلا Canon EOS R6 سریع نیست، اما برای دوربین‌هایی که به‌عنوان یک مدل ساده در بازار قابل خرید است، بسیار خوب است و برای عکس‌های ثابت و ویدیوهای 1080p به خوبی کار می‌کند.

برای کسانی که علاقه مند به عکاسی فقط عکس هستند، M50 II دقیقاً مانند M50 قدیمی تر عمل می کند - عکس های بسیار خوبی میشه گرفت، سرعت عالی 10 فریم در ثانیه یکسان ، با محدوده دینامیکی خوب و عملکرد نویز مناسب را این سری ارائه می دهد. بنابراین اگر قبلاً صاحب EOS M50 بودید و یک عکاس هستید، توصیه نمیکنیم Mark II خریداری کنید، اما برای فیلمبرداران به ویژه محتوا ساز ها که نیازی به یک دوربین برای فیلم برداری دارند مدل جدید آن بهتر است.

قیمت دوربین کانن

M50

کانن EOS M50 Mark II در اکتبر 2020میلادی معرفی شد، امامشکل اینجا است که این دوربین تنها در بازار های هند و آمریکا پخش شد. تا پایان مارس 2021میلادی طول کشید تا این دوربین در سرتاسر جهان وارد شود.

2600 درهم قیمت این دوربین کنون است.

کانن به ما اطلاع داده است که EOS M50 Mark II جایگزین مدل قدیمی تر می شود و تولید دوربین M50 تا اواسط سال 2021میلادی متوقف می شود.