فیلترینگ کلاب هاوس از شایعه تا واقعیت

صفحه اصلیاخبار تکنولوژی | دسته بندی اخبار روز

فیلترینگ کلاب هاوس از شایعه تا واقعیت

کلاب هاوس یکی از جدید ترین برنامه های شبکه مجازی است که امروزه تنها بر روی سیستم عامل های آی او اس یا همان گوشی هوشمند اپل قابل دسترس است ، اما دلیل محبوبیت روز افزون عمومی کلاب هاوس چیست؟ آیا شایعاتی مبنی بر فیلترینگ این شبکه اجتماعی صحت دارد؟

به گزارش تیم تکولایف و با بررسی شواهد موجود امروزه با توجه به همه گیری ویروس کرونا و محدودیت های اعمال شده در بستر دید و بازدید افراد مردم به سوی پیدا کردن و استفاده از برنامه های رایگان سیستم ارتباط جمعی رفتند.

امروزه استفاده از کلاب هاوس که یکی از شبکه های اجتماعی در قالب گفت و گو است ، محبوبیت بسیاری را در بین افراد پیدا کرده است ، به دلیل نداشتن محدودیت در این زمینه سبب شده است تا افراد بتوانند در کنار یک دیگر به راحتی به صحبت کردن بپردازند.

محیط شبیه سازی شده در کلاب هاوس همانند یک میز مذاکره است که افراد می‌توانند به آن بپیوندند و با استفاده از مکالمه صوتی به گفت و گو بپردازند.

club house

اما با توجه به شایعاتی مبنی بر فیلترینگ کلاب هاوس که به تازگی به دست ما رسیده است این موضوع کاملاً به صورت یک شایعه بوده به طوری که در گفت و گو امروز صبح توسط وزیر ارتباطات آقای آذری‌جهرمی در این باره گفته است:

“کلاب هاوس هم مانند یک شبکه اجتماعی است که افراد می‌توانند در داخل آن به راحتی به گفت وگو آزاد بپردازند و در حال حاضر هیچگونه نگرانی در رابطه با فیلترینگ و محدود سازی آن وجود ندارد. در ادامه وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد این شبکه اجتماعی عمومی به دلیل گسترده بودن و قابلیت استفاده از سوی تمام افراد ، انتظار میرود در داخل آن همانند دیگر شبکه های اجتماعی کاربرانی که در داخل آن و نشست های گفتگو حضور دارند با رعایت آداب معاشرت همانند جامعه بتوانند در کنار یک دیگر به گفت و گو بپردازند”

چرا کلاب هاوس باید فیلتر شود؟

در حال حاضر دلیلی برای فیلترینگ آن وجود ندارد امیدوار هستیم که در آینده محدودیت ها و سختگیری ها برای این شبکه اجتماعی گفتگو به وجود نیاید و تمام کاربران بتوانند از آن استفاده کنند.

دلیل فیلتر نشدن کلاب هاوس از نظر وزیر ارتباطات اینگونه است که یک شبکه اجتماعی که همانند یک جامعه عمل میکند و رفتار و شخصیت هر فرد در این شبکه اجتماعی همانند شخصیت و رفتار او در جامعه است، پس سعی کنیم در آن از رفتار های بد و فعالیت های نامناسب بپرهیزیم.

برنامه کلاب هاوس

club house android

در حال حاضر نسخه ios برای تلفن های هوشمند اپل از این برنامه قابل دسترسی است اما به گفته این شرکت در ماه آینده برنامه مخصوص سیستم عامل اندروید کلاب هاوس روانه بازار خواهد شد ، اما از هفته ها قبل نسخه غیر رسمی نرم افزار کلاب هاوس برای اندروید در دسترس کاربران قرار گرفته است و ریسک استفاده از نسخه غیر اصلی آن برعهده کاربران استفاده کننده از آن است.

نظرات

وردپرس: 0