رگولاتورهای چینی ، غول های فناوری را تحت فشار قرار می دهند

صفحه اصلیاخبار تکنولوژی | دسته بندی اخبار روز

رگولاتورهای چینی ، غول های فناوری را تحت فشار قرار می دهند

تنظیم کننده بازار چین به غول های فناوری این کشور دستور داده است نظارت بر مدل خرید و فروش تجارت الکترونیکی را تقویت کنند ، که آخرین اقدام مقامات برای مهار بخش قدرتمند اینترنت است.

بر اساس بیانیه ، سازمان تنظیم مقررات بازار چین شش شرکت از بزرگترین مشاغل اینترنتی در چین ، از جمله هولدینگ ال‌تی‌دی(به‌انگلیسی:Alibaba Group (Holding Ltd گروه علی‌بابا و Tencent Holdings Ltd. را به جلسه احضار کرد. این نهاد نظارتی اعلام کرد که خریدهای به اصطلاح گروهی را با دقت بیشتری کنترل خواهد کرد و به شرکت ها در مورد اقدامات غیرقانونی مانند قیمت گذاری ، استفاده از داده های مصرف کننده برای سود و فروش محصولات تقلبی هشدار داد.

نمایندگان اپراتور برنامه تحویل غذا Meituan ، شرکت های تجارت الکترونیکی JD.com Inc و Pinduoduo Inc نیز در این جلسه حضور داشتند.

این جلسه به دلیل افزایش فشار بر شرکت های بزرگ مصرف کننده اینترنت در چین ، برگزارشد. در حالی که چین در تلاش بود تا قهرمانان فناوری جهانی خود را توسعه دهد ، بسیاری از آنها در دهه گذشته از رشد نسبتاً کنترل نشده ای برخوردار بودند. اما با افزایش قدرت شرکت ها ، مجهز به داده های گسترده مصرف کنندگان ، مقامات در حال کنترل نظارت برای کنترل این شرکت ها هستند.

منبع

www.wsj.com

نظرات

وردپرس: 0