اندروید ۱۲L برای تبلت

اندروید ۱۲L برای تبلت
اندروید ۱۲L برای تبلت

گوگل در اوایل این ماه آخرین سیستم عامل اندروید ۱۲ خود را منتشر کرد. اکنون، در نشست Android Dev Summit، از کاهش ویژگی جدیدی به نام Android 12L خبر داده است که سیستم عامل اندروید ۱۲ را در صفحه نمایش های بزرگ مانند تبلت ها، گوشی های هوشمند تاشو و ... بهتر خواهد شد. در ادامه با تیم تکولایف همراه باشید تا به بررسی دقیق اندروید۱۲ ال بپردازیم.

بررسی اندروید ۱۲L

Android 12L یک سیستم عامل سفارشی برای نمایشگرهای بزرگ است. اوایل سال ۲۰۲۲میلادی منتشر خواهد شد. این سیستم عامل رابط کاربری سیستم را اصلاح می‌کند تا با بهینه‌سازی در اعلان‌ها، تنظیمات، صفحه اصلی و سایر جنبه‌ها، استفاده از آن را در نمایشگرهای بزرگ‌تر آسان‌تر قابل استفاده باشد. به گفته گوگل، بیش از ۲۵۰ میلیون دستگاه صفحه نمایش بزرگ فعال مانند تبلت، گوشی تاشو و کروم بوک وجود داردکه اندروید سیستم عامل اصلی ان ها محسوب میشود.

اندروید ۱۲ ال یک طرح دو ستونی جدید را برای نمایش محتوای بیشتر در سایه اعلان معرفی می کند.حالت سازگاری و نوار بالا جدید را برای راه‌اندازی و جابه‌جایی بین برنامه‌ها برای چند قسمت از سیستم عامل بهبود بخشیده است. همچنین می‌توانید برنامه‌ها را بکشید و رها کنید تا بدون در نظر گرفتن اندازه آنها در حالت تقسیم صفحه کار کنند. الگوی صفحه قفل و کنترل‌های پین در یک طرف صفحه برای دسترسی راحت‌تر در دسترس هستند.

 android12l

برای دستگاه‌های تاشو، Android 12L یک رابط کاربری اختصاصی خواهد شد که با قدرت و طراحی دقیق رابط کاربری اندروید ۱۲ را برای این اسمارت فون ها تقویت میکند.

گوگل همچنین در حال ایجاد تغییراتی در فروشگاه Play خود است تا برنامه هایی را که برای دستگاه های صفحه نمایش بزرگ بهینه شده اند را مشخص کند. همچنین در صورتی که برنامه خاصی برای سازگاری با نمایشگرهای بزرگتر به روز نشده باشد، با یک اخطار در صفحه فهرست به کاربران هشدار می دهد.

گوگل در حال حاضر با OEM ها کار می کند تا قابلیت افت ویژگی Android 12L را در دستگاه های صفحه نمایش بزرگ پیاده سازی کند. یکی از اولین تبلت هایی که نسخه پیش نمایش اندروید۱۲ ال را دریافت می کند،تبلت لنوو P12 پروخواهد بود . این شرکت همچنین از توسعه دهندگان می خواهد تا برنامه های خود را در اندازه های مختلف صفحه به روز کنند. برای راه‌اندازی شبیه‌ساز Android 12L، می‌توانیداز طریق لینک درج شده به تریتب مراحل اموزش ان را فعال کنید: https://developer.android.com/about/versions/12/12L/get