شرکت گوگل

گوگل پیکسل برندی از دستگاه های الکترونیکی مصرفی است که توسط گوگل توسعه یافته و دارای سیستم عامل کروم یا سیستم عامل اندروید هستند. برند پیکسل در فوریه 2013 با نسل اول Chromebook Pixel معرفی شد. خط Pixel شامل لپ‌تاپ، تبلت و گوشی‌های هوشمند و همچنین چندین لوازم جانبی می‌شود.

شرکت گوگل

دفتر مرکزی گوگل، گوگلپلکس

دفتر مرکزی گوگل در آمفی تئاتر پارک وی 1600 در مونتین ویو، کالیفرنیا، ایالات متحده واقع شده است.

دفتر مرکزی گوگل، گوگلپلکس

سابق :شرکت گوگل (1998–2017)

نوع : شرکت تابعه (LLC)

صنعت : هوش مصنوعي ، تبلیغ ، رایانش ابری ، نرم افزارهای کامپیوتری ، سخت افزار رایانه ، اينترنت

تاسیس شد : سپتامبر 1998; 24 سال پیش در پارک منلو، کالیفرنیا، ایالات متحده

بنیان گذاران : لری پیج و سرگئی برین

دفتر مرکزی : آمفی تئاتر پارک وی 1600 ، نمای کوهستان،، کالیفرنیا، ایالات متحده

منطقه مورد استفاده : در سرتاسر جهان

آدم های کلیدی : سوندار پیچای (مدیرعامل)

تعداد کارمندان : ۱۳۹۹۹۵ (۲۰۲۱)

Google LLC (/ˈɡuːɡəl/ (گوش دادن)) یک شرکت فناوری چندملیتی آمریکایی است که بر فناوری موتورهای جستجو، تبلیغات آنلاین، محاسبات ابری، نرم‌افزار رایانه، محاسبات کوانتومی، تجارت الکترونیک، هوش مصنوعی و لوازم الکترونیکی مصرفی تمرکز دارد. این شرکت به دلیل تسلط بر بازار، جمع آوری داده ها و مزیت های تکنولوژیکی در حوزه هوش مصنوعی، به عنوان «قدرتمندترین شرکت جهان» و یکی از با ارزش ترین برندهای جهان شناخته شده است. این شرکت در کنار آمازون، اپل، متا و مایکروسافت، یکی از پنج شرکت بزرگ فناوری اطلاعات آمریکا محسوب می‌شود.

گوگل در 4 سپتامبر 1998 توسط لری پیج و سرگئی برین در زمانی که آنها دانشجوی دکترا در دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا بودند، تاسیس شد. آنها با هم حدود 14 درصد از سهام آن را در بورس دارند و 56 درصد از قدرت رای سهامداران را از طریق سهام فوق رای کنترل می کنند. این شرکت از طریق عرضه اولیه عمومی (IPO) در سال 2004 وارد بازار عمومی شد. در سال 2015، گوگل به عنوان یک شرکت تابعه کاملا متعلق به Alphabet Inc سازماندهی مجدد شد. گوگل بزرگترین زیرمجموعه آلفابت است و یک شرکت هلدینگ برای دارایی ها و منافع اینترنتی آلفابت است. ساندار پیچای در 24 اکتبر 2015 به عنوان مدیرعامل گوگل منصوب شد و به جای لری پیج که مدیرعامل آلفابت شد، منصوب شد. پیچای در 3 دسامبر 2019 مدیرعامل آلفابت نیز شد.

این شرکت از آن زمان به سرعت رشد کرده است تا محصولات و خدمات زیادی را فراتر از جستجوی گوگل ارائه دهد که بسیاری از آنها موقعیت های غالب در بازار را دارند. این محصولات طیف وسیعی از موارد استفاده را شامل می‌شوند، از جمله ایمیل (Gmail)، ناوبری (نقشه‌ها)، رایانش ابری (Cloud)، مرور وب (Chrome)، اشتراک‌گذاری ویدیو (YouTube)، بهره‌وری (Workspace)، سیستم‌های عامل (اندروید)، فضای ذخیره سازی ابری (Drive)، ترجمه زبان (Translate)، ذخیره سازی عکس (عکس) ، تماس تصویری (Meet)، خانه هوشمند (Nest)، تلفن های هوشمند (Pixel)، فناوری پوشیدنی (Fitbit)، بازی (Stadia)، پخش موسیقی (YouTube Music)، ویدیوی درخواستی (تلویزیون)، هوش مصنوعی (دستیار)، ماشین یادگیری API (TensorFlow)، تراشه‌های هوش مصنوعی (TPU) و موارد دیگر. محصولات متوقف‌شده Google شامل Glass، Google+، Reader، Play Music، Nexus، Hangouts و Inbox by Gmail می‌شوند.

دیگر سرمایه‌گذاری‌های Google خارج از خدمات اینترنتی و لوازم الکترونیکی مصرفی شامل محاسبات کوانتومی (Sycamore)، ماشین‌های خودران (Waymo، سابقاً پروژه خودروی خودران گوگل)، شهرهای هوشمند (Sidewalk Labs) و مدل‌های ترانسفورماتور (Google Brain) می‌شود.

گوگل پیکسل

توسعه دهنده: گوگل

سازنده: گوگل، مختلف

نوع: گوشی های هوشمند، تبلت ها، لپ تاپ ها

تاریخ انتشار : 21 فوریه 2013;

سیستم عامل: سیستم عامل کروم و اندروید

خدمات آنلاین: Google Play (2015–اکنون)، فروشگاه وب Chrome (2013–اکنون)

گوگل پیکسل برندی از دستگاه های الکترونیکی مصرفی است که توسط گوگل توسعه یافته و دارای سیستم عامل کروم یا سیستم عامل اندروید هستند. برند پیکسل در فوریه 2013 با نسل اول Chromebook Pixel معرفی شد. خط Pixel شامل لپ‌تاپ، تبلت و گوشی‌های هوشمند و همچنین چندین لوازم جانبی می‌شود.

گوشی های هوشمند:

پیکسل و پیکسل ایکس ال ( Pixel & Pixel XL )

پیکسل 2 و 2 ایکس ال ( Pixel 2 & 2 XL )

پیکسل 3 و 3 ایکس ال ( Pixel 3 & 3 XL )

پیکسل 3a و 3a ایکس ال ( Pixel 3a & 3a XL )

پیکسل 4 و 4 ایکس ال ( Pixel 4 & 4 XL )

پیکسل 4a و 4a (5G) ( Pixel 4a & 4a (5G) )

پیکسل 5 ( Pixel 5 )

پیکسل 5a ( Pixel 5a )

پیکسل 6 و 6 پرو ( Pixel 6 & 6 Pro )

پیکسل 6a ( Pixel 6a )

تبلت ها:

پیکسل سی ( Pixel C )

Pixel Slate

لپ‌تاپ

کروم بوک پیکسل 2013 ( 2013 Chromebook Pixel )

کروم بوک پیکسل 2015 ( 2015 Chromebook Pixel )

پیکسل بوک ( Pixelbook )

پیکسل بوک گو ( Pixelbook Go )

تجهیزات جانبی :

Pixel Buds

قلم پیکسل بوک ( Pixelbook Pen )

پایه پیکسل ( Pixel Stand )