6 راه برای اینکه روتر وای فای شما سریعتر کار کند

6 راه برای اینکه روتر وای فای شما سریعتر کار کند
6 راه برای اینکه روتر وای فای شما سریعتر کار کند

هیچ چیز خسته کننده تر از گشت و گذار در اینترنت با استفاده از وای فای که به شدت کند است وجود ندارد. امروزه شرکت های بسیاری وجود دارند که ادعا می‌کنند سرعت اینترنت فوق‌العاده سریع به شما می‌دهند اما، هیچ شکایتی از کاربران در مورد سرعت پایین اینترنت قبول نمی‌کنند. لازم به یادآوری است که امواج وای فای امواج رادیویی هستند که مسافت های کوچکی را طی می کنند و توسط گوشی های هوشمند دریافت می شوند.

بهترین مکان برای وایفای و روتر در خانه

متأسفانه اگر چیزی سر راه این امواج قرار بگیرد، مسدود می شوند و باعث کاهش سرعت اینترنت می شوند. در این مقاله از وب سایت تکولایف به بررسی این موضوع می‌پردازیم و راه حل آن را به شما آموزش می‌دهیم پس با ما همراه باشید.

هرگز روتر وای فای خود را روی زمین نزارید

مودم های خانگی به گونه ای طراحی شده اند که سیگنال هایی را به سمت پایین منتشر می کنند. بنابراین، هنگامی که روتر خود را روی زمین قرار می دهید، سیگنال به جای گوشی هوشمند/لپ تاپ شما به سمت زمین می رود. همین موضوع سبب می‌شود تا امواج وای فای شما به خوبی به وسیله هوشمند شما نرسد و درنتیجه اینترنت شما کند شود.

6 راه برای بهبود اینترنت وایفای

روتر یا مودم را در فضای بسته قرار ندهید

ممکن است بخواهید از روتر خود در برابر گرد و غبار، آب، شکستگی و غیره محافظت کنید، نگه داشتن آن در کمد یا کابینت قفل شده سبب مشکل در ارسال امواج می‌کند. این به این دلیل است که سیگنال توسط درب کمد جذب می شود و روتر را تقریباً بی استفاده می کند. برای حفاظت از مودم خود آن را در جایی بالاتر سکو و یا بالای کمد در خانه قرار بدهید تا از آب و گرد و خاک در امان باشد.

بهترین مکان برای روتر یا مودم

این مهمترین چیزی است که باید در نظر داشته باشید. به یاد داشته باشید، امواج وای‌‎فای به راحتی توسط چیزهایی که سر راه آنها قرار می گیرند جذب می شوند، بنابراین، باید روتر خود را در مکانی قرار دهید که حداقل مانع در اطراف آن باشد. آن را در اتاقی قرار دهید که از تمام گوشه های خانه قابل دسترسی باشد. به این ترتیب قدرت سیگنال در تمام قسمت های خانه برابر است.

6 راه برای بهبود اینترنت وایفای

آنتن روتر وایفای

در صورتی که مودم اینترنت وای فای شما دو آنتن دارد، یکی را مستقیماً به سمت بالا و دیگری را به صورت افقی به سمت چپ متمایل کنید در این حالت بیشترین امواج مفید را دریافت خواهید کرد.

وسایل الکترونیکی گوشی بی سیم و... را دور از مودم نگه دارید

روتر یا مودم اینترنت خود را در کنار رایانه خود نگه داری نکنید، در حالی که فکر می کنید سرعت افزایش می یابد این اتفاق برعکس است و سرعت امواج روتر یا مودم شما را کمتر می‌کند. تلویزیون، لوازم آشپزخانه، کامپیوتر و غیره با سیگنال های روتر شما تداخل ایجاد میکنند و سیگنال را ضعیف می کنند. اطمینان حاصل کنید که روتر خود را از هرگونه دستگاه الکترونیکی که ممکن است بر سرعت Wi-Fi تأثیر بگذارد دور نگه دارید.پ

6 راه برای بهبود اینترنت وایفایودم