راه اندازی اینترنت ۵G همراه اول تا پایان سال

صفحه اصلیاخبار تکنولوژی | دسته بندی اخبار روز

راه اندازی اینترنت ۵G همراه اول تا پایان سال

پس از گذشت مدتی شرکت همراه اول که در بخش ارتباطات دولتی است با همکاری شرکت نوکیا و چند دانشگاه داخلی بلاخره خبر مبنی بر راه اندازی اینترنت فایو جی در ایران خبر داد ، قرار است تا پایان سال پنج سایت ۵G در ایران به بهره برداری برسند.

از سال ۹۳ تا کنون شرکت های مخابراطی ایران از جمله همراه اول و ایرانسل تحقیقات خود را در زمینه راه اندازی داخلی اینترنت فایو جی آغاز کردند و در نهایت این دو شرکت بزرگ ارتباطی ایران با بستن قرار داد خارجی توانستند اقدام به راه اندازی سیستم اینترنت همراه پرسرعت در داخل کشور کنند.

جالب است بدانید شرکت ایرانسل با شرکت ارتباطی اریکسون و شرکت همراه اول با شرکت نوکیا شروع به فعالیت در زمینه اینترنت ۵G کردند.

اسر رایگانی با انتشار توییتی نوشت: «برنامه تکنولوژی اینترنت ۵G همراه اول با قدرت شروع شده، طبق برنامه امسال پایلوت انجام شده و به‌زودی بالا می‌آید.» به‌گفته‌ی مدیرکل ارتباطات همراه اول، امسال در ۵ نقطه از شهر تهران، سایت ۵G نصب می‌شود. این مناطق شامل ساختمان همراه اول، برج میلاد، وزارت ارتباطات، باغ کتاب و دانشگاه تهران یا شهید بهشتی می‌شوند.

اما هنوز درباره جزئیات این موضوع اخباری به دستمان نرسیده است اما انتظار میرود در ماه های پایانی سال جزئیات دقیق آن به دستمان برسد.

پست های قدیمی‌تر

نظرات

وردپرس: 0