نمایشگاه CES

صفحه اصلیاخبار تکنولوژی | دسته بندی اخبار روز

نمایشگاه CES

CES ( نمایش اولیه برای نمایشگاه الکترونیک مصرفی ) یک نمایشگاه تجاری که سالانه است  توسط انجمن فناوری مصرف کننده (CTA) برگزار می شود . این رویداد که در ژانویه در مرکز همایش های لاس وگاس در وینچستر ، نوادا ، ایالات متحده آمریکا برگزار می شود ، به طور معمول میزبان ارائه دهندگان محصولات و فن آوری های جدید در صنعت الکترونیک است.

*CES مخفف کلمه Consumer Electronics Show است*

تاریخچه CES

اولین نمایشگاه CES در ژوئن ۱۹۶۷میلادی در شهر نیویورک برگزار شد . این رویداد ۱۷،۵۰۰ شرکت کننده و بیش از ۱۰۰ غرفه دار داشت. سخنران افتتاحیه این اجلاس موتورولا بود و رئیس آن شخصی به نام باب گالوین بود ، از سال ۱۹۷۸میلادی تا ۱۹۹۴میلادی ، CES هر سال دو بار برگزار می شد.

یک بار در ژانویه در لاس وگاس معروف به نمایشگاه الکترونیکی مصرف کننده زمستان (WCES) و یک بار دیگر در ماه ژوئن در شیکاگو ، معروف به نمایشگاه الکترونیکی مصرف کننده تابستان (SCES) اجراء شد.

نمایشگاه زمستانی طبق برنامه ریزی در سال ۱۹۹۵میلادی با موفقیت در لاس وگاس برگزار شد. با این حال ، از آنجا که نمایش های تابستان شیکاگو در حال از دست دادن محبوبیت بود ، برگزارکنندگان تصمیم گرفتند با شروع برنامه نمایش در شهرهای مختلف از سال ۱۹۹۵میلادی با نمایش برنامه ریزی شده در فیلادلفیا در مرکز همایش های پنسیلوانیا ،این بار نمایشگاه را راه اندازی کنند. 

این موضوع در حالی که ، قرار بود نمایشگاه گیمینگ E3 در ماه می در ساحل غربی این ایالت برگزار شود و منبع رقابت فزاینده ای را نشان داد ، و باعث شد نمایشگاه CES لغو شود. 

نمایشگاه زمستانی ۱۹۹۶میلادی بار دیگر در ژانویه در لاس وگاس برگزار شد به دنبال آن یک نمایش تابستانی این بار در اورلاندو ، فلوریدا برگزار شد ، اما تنها مقدار کمی از غرفه داران که از قدیم بودند شرکت کردند.  باز هم ، نمایش زمستان ۱۹۹۷میلادی در لاس وگاس بسیار موفقیت آمیز بود. 

نمایشگاه بعدی “تابستان” قرار بود همراه با Spring COMDEX در آتلانتا برگزار شود ، با این حال وقتی فقط دوازده غرفه دار در این نمایشگاه شرکت کردند ، بازهم موجب لغو CES شد.

در سال ۱۹۹۸میلادی ، نمایشگاه به عنوان یک روند سالیانه تبدیل شده بود و محل برگزاری آن لاس وگاس بود. در لاس وگاس ، در حال حاضر این نمایشگاه یکی از بزرگترین نمایشگاه ها در لاس وگاس است که از زمان آغاز و پایان آن تنها ۱۸ روز برای بازدید از این نمایشگاه بزرگ وقت است.

برای مشاهده جدید ترین اخبار تکنولوژِی می‌توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

نظرات

وردپرس: 0